Vi samler lækker hverdagsluksus fra Danmarks bedste webshops · Indeholder reklamelinks

T-kobling til Chrissline Pro lyskæde, 2 udgange (sort)

Solar Plus

T-kobling i sort med 2 udgange til Chrissline Pro lyskæder, så du kan forgrene lyset i to retninger - både indendørs og udendørs takket være IP44.

56,24 kr.
Køb varen her

Reklamelink · Du handler hos CS MEGASTORE · fragt 39,00 kr.

Kan også købes her:

Beskrivelse

Vil du have din Chrissline Pro lyskæde til at gå i to retninger fra samme punkt? Så er det her den lille del, du mangler. Det er en T-kobling i sort med 2 udgange. Den er tilbehør til Chrissline-systemet og ikke en lyskæde i sig selv.

Hvad bruger du en T-kobling til?

Med en T-kobling kan du forgrene din lyskæde, så lyset fx både kan løbe langs tagrenden og ned ad rækværket. Eller du kan lade kæden dele sig over terrassen til sommerfesten. Det giver dig langt friere hænder, når du planlægger din julebelysning eller stemningsbelysning, og du slipper for at strække én lang kæde i en omvej.

Til både inde og ude

T-koblingen har kapslingsklasse IP44 og er beregnet til både inden- og udendørs placering. Den er lavet til 220-240 V vekselstrøm (AC), og der skal ikke bruges en separat styreenhed.

Chrissline kan sammenkobles op til 100 meter eller op til 2500 lyspunkter på ét startkabel. Det er værd at holde øje med, når du bygger din opsætning med flere grene, så du ikke kommer over grænsen.

Kort fortalt

  • T-kobling med 2 udgange til Chrissline Pro
  • Sort farve
  • IP44 - til inden- og udendørs brug
  • 220-240 V AC
  • Ingen styreenhed nødvendig

Se også vores øvrige lyskæder og lysgardiner, hvis du er i gang med at finde selve lyset.

Fakta

  • Type: T-kobling, 2 udgange
  • System: Chrissline Pro
  • Farve: Sort
  • Kapslingsklasse: IP44
  • Nominel spænding: 220-240 V (AC)
  • Model-nr.: 704815
  • EAN: 7330024580800

Produktoplysninger

Farve
Sort

Du vil også kunne lide

Nyt i lyskæder & lysgardiner

⌃