Vi samler lækker hverdagsluksus fra Danmarks bedste webshops · Indeholder reklamelinks

UASHMAMA Vasketøjspose - Sort

UASHMAMA - Vare nr.: 129-66-07

Fantastisk praktisk vasketøjspose fra italienske UASHMAMA! Posen er labet af papir (JA!) og er vaskbart og godkendt til fødevarer. En fantastisk revolution når det kommer til bæredygtigt interiør.

Du kan sætte flere poser sammen ved hjælp af trykknapper og skrive på den medfølgende lap hvad der skal være i posen. Og så har de praktiske håndtag, så du nemt kan flytte på posen.

UASHMAMA Vasketøjspose - Sort kan ikke købes lige nu.

Beskrivelse

En vasketøjspose lavet af papir - der kan vaskes. Det er hvad italienske UASHMAMA har lavet af deres AGGO® papir! Papiret er fremstillet af cellulose fibre fra træ opdyrket på plantage og det hele er FSC certificeret. Det er altså en pose der er gennemsyret af bæredygtighed og er som skabt til den miljøbevidste forbruger.

Vasketøjsposen er udstyret med et par gode stropper, du nemt kan flytte rundt på den. Og så er der trykknapper på siderne, så du kan sætte helt op til 4 poser sammen ved siden af hinanden. Det er smart da det både sparer plads, og du kan bære alle poserne på en gang.
På forsiden er der en smart 'lap' som du kan skrive på. Også denne lap er sat fast med trykknapper, og har du flere poser i forskellige farver kan du med fordel mikse farverne.
Men du kan også bruge poserne til andet end vasketøj. De er rigtig gode til dine tomme pantflasker, aviser der skal i aviscontaineren eller som opbevaring i opbevaringsrum.

Posen kan nemt rengøres, da den kan vaskes på skåne program. Posen vil blive mere og mere 'krøllet' at se på når den vaskes meget, hvilket blot er en ekstra charme.

Alt i alt får du en bæredygtig opbevaring af dit vasketøj i et lækkert design der passer perfekt ind i de skandinaviske hjem.

Posen har følgende mål:
Højde: 58 cm
Længde: 31 cm
Dybde: 25 cm

Produktoplysninger

Farve
Sort
FSC
Ja
Materiale
Papir
Vaskemaskine
Ja
⌃