Vi samler lækker hverdagsluksus fra Danmarks bedste webshops · Indeholder reklamelinks

Bambus pudebetræk, oliven (50x70 cm, 2 par)

Bambuni

Pudebetræk i bambus i en rolig olivenfarve, 50x70 cm og med 2 par i pakken - en enkel måde at give din seng og din nattesøvn et lille løft.

249,00 kr.
Køb varen her

Reklamelink · Du handler hos Bambuni · fragt 39,00 kr.

Beskrivelse

Drømmer du om at give din seng et lille løft? Her får du pudebetræk i bambus i en skøn olivenfarve, i størrelsen 50x70 cm og med 2 par i pakken. Vi synes, det er en oplagt måde at give soveværelset et frisk, grønt pift.

En opgraderet søvnoplevelse

Du kender det godt. En god nattesøvn betyder alt for, hvordan resten af dagen går. Pudebetrækket er det, dit ansigt hviler mod hele natten, så det giver mening at tænke lidt over, hvad du lægger hovedet på. Bambus er et materiale, vi er vilde med i sengetøj, og olivenfarven gør det nemt at skabe en rolig og hyggelig stemning i soveværelset.

Oliven - en farve med ro i

Den grønne olivenfarve er dæmpet og naturlig, og den passer fint ind, uanset om dit soveværelse er holdt i lyse, neutrale toner eller i varmere jordfarver. Kombinér den gerne med et lyst dynebetræk for kontrast, eller gå all-in i grønt for et helt tone-i-tone look. Mulighederne er mange.

Praktisk med 2 par

Med 2 par i pakken har du betræk nok til begge puder i en dobbeltseng, eller et ekstra sæt klar, når det ene er i vask. Så kan du skifte uden at vente på, at vaskemaskinen bliver færdig. Praktisk og smart.

Kort fortalt

  • Pudebetræk i bambus
  • Farve: oliven
  • Størrelse: 50x70 cm
  • 2 par i pakken

Se også vores øvrige sengetøj, hvis du vil have et matchende dynebetræk. Se den aktuelle pris hos forhandleren.

Produktoplysninger

Farve
Grøn
Materiale
Bambus
Bredde
50 cm
Længde
70 cm

Du vil også kunne lide

Nyt i sengetøj

⌃