Vi samler lækker hverdagsluksus fra Danmarks bedste webshops · Indeholder reklamelinks

Balancing Day Lotion dagcreme til kombineret hud (50 ml)

Dr. Hauschka

Dagcreme fra Dr. Hauschka til kombineret hud med skinnende T-zone og lidt tørre kinder. Silkeagtig, let tekstur, der balancerer og fugter. 50 ml.

155,00 kr.
Køb varen her

Reklamelink · Du handler hos Proshop.dk · fragt 39,00 kr.

Beskrivelse

Fedtet på næsen, tør på kinderne: kombineret hud skal plejes to steder på én gang. Balancing Day Lotion fra Dr. Hauschka er lavet til netop det, en af mærkets tre dagcremer, specielt designet til kombineret hud med tendens til en skinnende T-zone og lidt tørre kinder.

Silkeagtig og let

Teksturen er letflydende og silkeagtig, så cremen er behagelig for den kombinerede hudtype uden at lægge sig tungt. Den regulerer ujævn hud og fugter med langvarig virkning, så kinderne får det, de mangler, uden at T-zonen får mere, end den kan bære. Dr. Hauschka beskriver den som nærende og genoprettende for hudens naturlige fedtbalance.

Til hver morgen

Brug den om morgenen på renset hud, alene eller under makeup. Flasken rummer 50 ml. Vi synes, den er den dagcreme, man ender med, når man har prøvet at vælge mellem fedtet og tør.

Fakta

  • Dagcreme fra Dr. Hauschka, Balancing Day Lotion
  • Indhold: 50 ml
  • Hudtype: kombineret hud, fedtet T-zone og tørre kinder
  • Silkeagtig, letflydende tekstur
  • Daglig pleje, bruges om morgenen

Se også Dr. Hauschkas Clarifying Day Oil og vores øvrige dagcremer.

Produktoplysninger

Indhold
50 ml

Du vil også kunne lide

Nyt i dagcreme

⌃