Plejesæt til ansigtet med Lemon Myrtle: renseservietter, serum og creme
Plejesæt til ansigtet fra Australian Bodycare med Lemon Myrtle: renseservietter, serum og creme i én rutine mod bumser, hudorme, tilstoppede porer og glans. Black Week-udgaven har en Spot Stick med.
Reklamelink · Du handler hos Australian Bodycare
Beskrivelse
Bumser, hudorme, tilstoppede porer eller en hud, der bliver blank i løbet af dagen? Plejesættet til ansigtet med Lemon Myrtle fra Australian Bodycare er en komplet rutine i tre trin, renseservietter, serum og creme, lavet til klarere hud, mindre glans og færre urenheder. I Black Week-udgaven følger der desuden en Spot Stick med i pakken.
Tre trin, én duft
Rens med servietterne, der fjerner snavs og overskydende fedt, læg serummet på, og afslut med cremen, der fugter uden at tilføre glans. Lemon Myrtle er den friske citrusduft, der går igen i hele serien, sammen med Australian Bodycares tea tree oil, der er kendt for at modvirke bakterier.
Til uren hud, hver dag
Sættet er tænkt som daglig pleje, morgen og aften, til hud med tendens til urenheder. Spot Sticken er til de enkelte bumser, der alligevel dukker op. Vi synes, det er den nemme måde at begynde en rutine, fordi alt er valgt på forhånd.
Fakta
- Plejesæt til ansigtet fra Australian Bodycare, Lemon Myrtle, Black Week-udgave
- Indhold: renseservietter, serum, creme, plus Spot Stick
- Duft: Lemon Myrtle
- Til uren hud: bumser, hudorme, tilstoppede porer, glans
Se også Australian Bodycares øvrige ansigtspleje og vores produkter til uren hud.
Du vil også kunne lide
Ansigtsplejesæt med Tea Tree Oil, inkl. Face wash (100 ml)
-15%
B12 hudplejesæt mod rødme med ansigtsrens, dagcreme og natcreme (3 dele)
-26%
B12 creme til hals og bryst (3 stk. à 100 ml)
-33%
Pimple patches mod bumser med hyaluronsyre og salicylsyre
Pimple patches med salicylsyre, grøn te og hyaluronsyre (12 mm)
-27%
Anti age-pakke til rynker og tør, dehydreret hud (4 stk)
-15%
B12 natcreme til ansigtet (100 ml / 2 stk.)
Nyt i ansigtspleje
-27%
4-pak hudpleje til uren hud og bumser (ansigtsvask, niacinamid serum, peeling serum og ansigtscreme)
Gavepakke til teenager med skånsom hudpleje mod urenheder
-23%
Ansigtspakke til bumser og uren hud (8 produkter)
-11%