-25%
Håndrens Spray, Lyserød
Praktisk håndrens, der rengører dine hænder når du ikke har adgang til vand og sæbe. Den kommer i smart sprayflaske, så du nemt kan have den med i tasken.
Håndrens Spray, Lyserød kan ikke købes lige nu. Se andre varer fra Simple Goods og lignende produkter, du kan købe.
Beskrivelse
Vil du gerne kunne få rene hænder selvom du ikke er i nærheden af vand og sæbe, så er denne håndrens svaret på dine bønner.
Du får her en flaske med rensemiddel, der består af 70% plantebaseret alkohol. Den er både fugtgivende og blødgørende, så dine hænder tørrer ikke ud - heller ikke ved hyppig brug.
Den dufter skønt af geranium, lavendel og patchouli.
Håndrensen kommer i en praktisk sprayflaske, der er lavet af 100% genanvendt plast, og Simple Goods støtter ReSea projektet, der samler plast op fra verdens have.
Den er ikke testet på dyr, består udelukkende af naturlige ingredienser, er biologisk nedbrydeligt og vegansk.
Ingredienser: Alcohol, Aqua, Glycerin, Carbomer, Parfum,Linalool, Sodium Hydroxide, Citronellol, Geraniol, Limonene, Citral
Der er 50 ml i flasken
Produktoplysninger
- Indhold
- 50 ml
- Vegansk
- Ja
Alternativer fra Simple Goods og lignende produkter
-25%
-25%
Håndsæbe - Rabarber & Birk
-25%
Håndsæbe - Morgenfrue & Salvie
-36%
Håndsæbe 01
-25%
Bodylotion
-16%
Hånd Lotion - Kamille & Havtorn
-22%
Aftersun
-30%