Chokolade hatteæske i sort med hjerter, lakrids og mandler (240 g)
En sort hatteæske fyldt med marcipanhjerter, flødechokoladehjerter i guldfolie, lakrids med chokolade og chokoladeovertrukne mandler/nødder - en sød og flot gave til Valentinsdag eller en, du holder af.
Chokolade hatteæske i sort med hjerter, lakrids og mandler (240 g) kan ikke købes lige nu. Se andre varer fra Cocoture og lignende produkter, du kan købe.
Beskrivelse
Leder du efter en sød lille gave, der både ser flot ud og smager af mere? Så er den sorte chokolade hatteæske fra Cocoture et rigtig oplagt bud! Her får du 240 gram blandet chokolade i en elegant hatteæske, hvor der er lidt for enhver smag.
Hvad gemmer sig i æsken?
Det er netop blandingen, vi synes gør æsken så skøn. Du åbner låget og finder:
- Marcipanhjerter
- Massive flødechokoladehjerter i guldfolie
- Lakrids med chokolade
- Chokoladeovertrukne mandler/nødder
Så er du til det søde og bløde, rækker du ud efter marcipanhjerterne. Er du mere til lakrids, er der også noget til dig. Og de små guldindpakkede hjerter af massiv flødechokolade? De forsvinder nok hurtigst. Mums.
En gave, der ser ud af noget
Chokoladen kommer i en sort, FSC-mærket hatteæske. FSC er en mærkning for papir og træ fra ansvarligt drevne skove. Den runde, sorte æske gør, at du faktisk ikke behøver at pakke gaven ind - den er indbydende i sig selv.
Æsken er oplagt til Valentinsdag, hvor de mange hjerter jo passer perfekt til anledningen. Men den er også en fin værtindegave, når du skal til middag, en lille tak til kollegaen eller en sød overraskelse til en, du holder af. Og hvis du nu selv får lyst til at sætte den frem på sofabordet en hyggelig fredag aften, så siger vi det ikke til nogen.
Derfor er hatteæsken værd at kigge nærmere på
- Blandet indhold med både chokolade, marcipan, lakrids og mandler/nødder
- Flødechokoladehjerter i guldfolie
- Sort, FSC-mærket hatteæske
- Oplagt som gave til Valentinsdag og andre anledninger
Se også vores øvrige slik i dåser og æsker, hvis du vil finde flere søde gaveidéer.
Fakta
Indhold: Marcipanhjerter, massive flødechokoladehjerter i guldfolie, lakrids med chokolade og chokoladeovertrukne mandler/nødder
Emballage: Sort FSC hatteæske
Vægt: 240 g
Produktoplysninger
- Vægt
- 240 gram
- Smag
- Chokolade
- Smag
- Lakrids
- Farve
- Sort
Alternativer fra Cocoture og lignende produkter
Fyldte chokoladestykker i Orangeri æske, hvid/blå (16 stk., 144 g)
Fyldte chokoladekugler i lille hus, mix af mørk, hvid og flødechokolade (160 g)
Gavesæt med luksuskonfekt og chokolade i rødt metalhjerte
Chokoladekugler med flydende hindbær, lyserøde i grå æske (55 g)
Konfektstykker i grøn hjerteæske, 4 marcipanstykker (36 g)
Gaveæske med forskellige lakridskugler, sort æske (1020 g)
Marcipanbrød med nougatkerne i rød æske (500 g)
Nyt i slik i dåser & æsker
Mix af fyldte chokoladekugler, fransk nougat og karamel i cylinder (500 g)