Stor julesæk med fyldte chokoladekugler, fransk nougat og karamelmix (2000 gram)
En stor rød julesæk med 2000 gram lækkerier: fyldte chokoladekugler med nougat eller honning og crisp, fransk nougat og karamelmix. Oplagt til juleskålen, kontoret eller som festlig gave.
Stor julesæk med fyldte chokoladekugler, fransk nougat og karamelmix (2000 gram) kan ikke købes lige nu. Se andre varer fra Cocoture og lignende produkter, du kan købe.
Beskrivelse
Drømmer du om en jul, hvor skålen med søde sager aldrig bliver tom? Så er den her store julesæk et rigtig godt bud! Her får du hele 2000 gram lækkerier i en rød julesæk. Der er fyldte chokoladekugler, fransk nougat og karamelmix, så der er noget til både chokoladeelskeren og dem, der helst vil have noget sejt og sødt.
Hvad gemmer sig i sækken?
Indholdet er et mix af tre slags lækkerier. Chokoladekuglerne kommer i to farver med hver sit fyld, så du kan se på farven, hvilken smag du griber:
- Grønne chokoladekugler: flødechokolade med nougat
- Mørkerøde chokoladekugler: flødechokolade med honning og crisp
- Fransk nougat
- Karamelmix
Vi er selv vilde med idéen om de mørkerøde kugler, hvor honning og crisp giver lidt sprødhed i den bløde flødechokolade. Og de grønne og mørkerøde farver passer jo helt perfekt ind i julens farvepalet.
En sæk til hele juletiden
Med 2000 gram er der rigeligt at tage af. Det er oplagt at stille en skål frem, når familien samles til juleaften, når naboerne kigger forbi til gløgg, eller når der skal lidt ekstra hygge på bordet til julefrokosten. Den store mængde gør den også smart til kontoret, hvor de søde sager ellers har det med at forsvinde hurtigt. Hvis altså der er noget tilbage efter første dag?
Gaven, der kan deles
Fordi lækkerierne kommer i en rød julesæk, ser den festlig ud lige fra starten. Det gør den til en hyggelig gave til en kollega, en værtinde eller en hel familie, der elsker at nyde lidt sødt i december. Kort sagt: en sæk fuld af julestemning.
Se også vores øvrige juledelikatesser og julekalendere, hvis du leder efter flere søde idéer til december. Se den aktuelle pris hos forhandleren.
Fakta
- Indhold: fyldte chokoladekugler i grøn (flødechokolade med nougat) og mørkerød (flødechokolade med honning og crisp), fransk nougat og karamelmix
- Emballage: rød julesæk
- Vægt: 2000 gram
Produktoplysninger
- Vægt
- 2000 gram
- Smag
- Chokolade
- Smag
- Karamel
- Farve
- Rød
Alternativer fra Cocoture og lignende produkter
Lille julesæk med fyldte chokoladekugler, fransk nougat og karamelmix (1000 gram)
Julemix med fyldte chokoladekugler, konfektstykker og skumjulemænd i sort gaverør (250 g)
Julemix med fyldte chokoladekugler, konfekt og skumjulemænd i lysegrønt gaverør (250 g)
Julemix med fyldte chokoladekugler, konfektstykker og skumjulemænd i gråt gaverør (250 g)
Chokoladetønde med julemix, rød (1 kg)
Chokoladetønde med julemix, rød (2 kg)
Chokoladetønde med julemix, sort (2 kg)
Nyt i julemix & julekonfekt
Vinter kagedåsesæt med skumjulemænd og fyldte chokoladekugler (2 kg)
Fyldte pebernødder i mælkechokolade, økologiske (6 stk.)
Nougat-brunkager med mælkechokolade og ristede mandler (4 stk., 75 g)